Ne že by se na nachlazení a záněty průdušek umíralo, ale příjemné tyhle komplikace nejsou ani trochu. Proto si od nich ulevujeme, jak můžeme – už třeba proto, že i s nimi často chodíme do práce a nepářeme se s nějakým volnem na zotavení.
Ideální doba pro počátek pěstování angínovníku a rýmovníku je jaro nebo léto, ale možná se ti ho podaří sehnat i v zimě. Rostliny jsou to skutečně vděčné a nenáročné, takže bys musela být úplný antitalent, abys je přivedla k záhubě.
Rýmovník
Má rád teplé a slunné místo bez průvanu a sušší půdu. Pomáhá při rýmě, horečce, bolestech hlavy a při průjmech. Stačí pár lístků přelít horkou vodou, nechat vyluhovat a vypít. Kromě jmenovaného ti pomůže s vysokým tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu, se zadržováním vody, s ledvinovými či žlučovými kameny. No, není super? Je super!
shutterstock_1468259438.jpg
Angínovník
Potřebuje slunné místo a vlhčí půdu. Pomůže ti při bolestech v krku, rýmě, zahlenění i zánětu průdušek. Kromě toho blahodárně působí na tělo, když se potýkáš se záněty močových cest a močového měchýře nebo máš potíže s hlasivkami. Stačí si z udělat odvar z oddenku nebo rozžvýkat lístek. Nikdy ho ale nepolykej celý a nejdřív vyzkoušej jen kousek, abys zjistila, jestli na něj náhodou nejsi alergická. Pozor, angínovník by neměli užívat silní kuřáci a těhotné ženy.
shutterstock_691650499.jpg
Nikdy nezapomeň na to, že pokud potíže přetrvávají, měla bys navštívit doktora. Na některé potíže mohou být rostlinky krátké.
Použité zdroje: zdroj 1, zdroj 2
Autor článku: redakce