Obdoba Movemberu
Na nápad ji přivedla myšlenka na charitativní projekt Movember, který je ale spojen s měsícem listopadem. Laura Jackson ve své výzvě nabádá ženy k tomu, aby přijaly své tělo v jeho bezprostřední přirozenosti, takové, jaké je.
Jak sama Laura říká, holit se přestala už před třemi lety. Rodina si o ní nejdřív myslela, že je líná, postupně však přišla na to, že za „neholením“ se skrývá něco víc než jen prachobyčejná lenost.
Více svobody
Jak sama Laura pro jeden britský deník řekla: „Začala jsem se cítit svobodná a věřila jsem více sama v sebe. Někteří lidé kolem mě nechápali nebo nesouhlasili s tím, že se neholím.“ Její počin podporuje také charitativní organizace Charity Body Gossip, jejíž zástupce nedávno prohlásil: „Chlupy a chloupky jsou něco přirozeného, co roste na našich tělech. Naše společnost je však považuje za odpudivé a nevkusné. Proto si ženy zvykly na to, že by měly chloupky ze svého těla odstraňovat. Tím však ztrácejí vlastní přirozenost a vzdalují se původní identitě.“
bigstock-young-woman-removing-hair-from-271079536.jpg
Žiletky, epilátory a holicí pěny mají zákaz
Zakladatelka výzvy Januhairy nabádá ženy a dívky, aby po celý měsíc zahodily žiletky, holicí pěny či epilátory a neholily se, a to ani na nohách nebo v podpaží. O dalších místech nemluvě.
Po zveřejnění 31denní výzvy se strhla lavina reakcí – a to jak těch pozitivních, tak těch posměšných. I přesto se však fenomén neholení rozšířil po celém světě jako lavina. Pokud chceš vidět, jak vypadají zarostlé klíny, podpaží a nohy, není nic lehčího než skočit na Instagram a zadat do vyhledávače hashtag #januhairy.
Jak se na fenomén #januhairy díváš ty? Připadá ti to přirozené, nebo extrémně nechutné a nehygienické? Dej nám vědět do komentářů pod článkem.