Přetěžujete ji
Velmi častým jevem je přetěžování kabelky nepřiměřenou zátěží. Ničíte si tak nejen páteř, ale škodíte i kabelce. Pro přenášení větší zátěž je určen kufr, batoh či krosna. Na nákup zase vyrazte raději se shopperem nebo jinou nákupní taškou. Kabelka na to není určena. Dodržujte nosnost doporučenou výrobcem.
Kašlete na údržbu
Vlastníte-li kabelku z pravé kůže, je třeba se o ni náležitě starat. Není to nikterak náročné. Stačí jen kabelku naimpregnovat a průběžně vyživovat speciálním přípravkem. Kůže je pak odolnější, nepopraská a jen tak snadno nezvlhne. Kabelka je po impregnaci rovněž chráněna proti mastnotě a jiným nečistotám. K ošetření kabelky používejte jen přípravky k tomu určené. Zapomeňte na to, že na kabelku použijete krém na boty nebo jiný přípravek na obuv! Tím byste si kabelku zničila.
Necháte ji zmoknout
Bez ohledu na impregnaci není kabelka určena pro snášení extrémních podmínek. Samozřejmě může se stát, že si zapomenete deštník a cestou do práce zmoknete. Občasné zvlhnutí kožená kabelka přežije, ale nevystavujte ji nadměrné vlhkosti často. K pobytu v extrémních podmínkách jsou speciální outdoorové a sportovní tašky a batohy.
Špatně ji sušíte
Pokud vám kožená kabelka zvlhne (např. vlivem deště), je třeba ji správným způsobem usušit. V žádném případě ji nesušte na topení! Místo toho ji ponechte vyschnout volně při pokojové teplotě.
Nevhodně a nešetrně ji čistíte
Další častou chybou je špatný způsob čištění kožené kabelky. Pokud se vám kožený doplněk znečistí, snažte se špínu co nejrychleji odstranit. Zamezíte tak proniknutí nečistoty přes ochrannou impregnační vrstvu. Čištění provádějte navlhčeným hadříkem, poté kabelku vytřete do sucha. Jestliže došlo k většímu znečištění, tak použijte speciální pěnu na čištění usně. V žádném případě nepoužívejte
pro čištění prostředky na mytí nádobí nebo mýdlo.